Zabiegi kosmetologiczne


W obecnych czasach coraz częściej korzystamy z zabiegów upiększających, które stały się popularne i ogólnodostępne. Oferty klinik estetycznych pozwalają w sposób efektowny poprawić wygląd zarówno cery, jak i sylwetki. Niektóre zabiegi kosmetologiczne cieszą się większą popularnością i bywają mało inwazyjne, ale równocześnie dają zadowalające efekty.
Najczęściej pacjenci decydują się na zabiegi upiększające na twarz, które mają wpływ na kondycję i wygląd cery. Do zabiegów tych zaliczyć można:

  • laseroterapię, która polega na wysłaniu w głąb skóry światła lasera mającego na celu pobudzenie procesów regeneracyjnych. Laser stosowany jest przy usuwaniu blizn lub trądziku oraz przebarwień,
  • kwas hialuronowy jest białkiem, które zawarte jest w skórze i wpływa na jej jędrność i sprężystość. Kwas ten wykorzystywany jest w zabiegach polegających na powiększaniu ust, niwelowaniu zmarszczek oraz zmniejszenie wiotkości skóry,
  • mezoterapia to zabieg iniekcyjny, podczas którego w głąb skóry wstrzykiwane są składniki odżywcze mające na celu poprawienie kondycji skóry. Zabieg ten pozwala zniwelować przebarwienia, zmarszczki oraz blizny.

Innymi zabiegami upiększającymi są zabiegi na cellulit i rozstępy i zwiotczałą skórę, które mogą być efektem zrzucenia wagi lub ciąży. Cellulit i rozstępy są ciężkie do usunięcia w warunkach domowych, dlatego zaleca się wykonanie następujących zabiegów:

  • karboksyterapia cellulitu to odmładzanie skóry przy użyciu dwutlenku węgla. Zabieg ten umożliwia w sposób nieinwazyjny poprawić kondycję ciała i pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę,
  • nici liftingujące ciało pozwalają na uniesienie skóry oraz jej odmłodzenie i ujędrnienie w wybranych miejscach ciała. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu specjalnych bioabsorbowalnych nici, które zbudowane są z kwasu polimlekowego, który odpowiedzialny jest za prawidłowe napięcie skóry oraz wpływa na jej odmłodzenie. Nici te są bezpieczne dla skóry i organizmu i mogą być stosowane na brzuchu, pośladkach, udach oraz piersiach, a także ramionach.

Depigmentacja: https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/usuwanie-piegow-depigmentacja/