Zabezpieczenia i remonty


Dom potrzebuje zabezpieczenia przed wilgocią ze wszystkich stron i na całej swojej wysokości. A więc zarówno od strony fundamentów, czyli styczności z podłożem, jak i zastosowania solidnych pokryć dachowych. Należy przy tym zawsze zaczynać od podstaw albo do nich wrócić, jeżeli nie zostały wykonane w początkowej fazie robót. A te dotyczą przede wszystkim starszych budynków.
hydroizolacje właściwie nie były w naszym kraju stosowane na fundamentach. Jedyną izolację stanowią w wielu wypadkach jedynie warstwy papy, położone pomiędzy fundamentem a nadbudową domów i obecnie można natknąć się na widoki wykopów wokół domów, wraz z zabezpieczaniem fundamentów styropianem bądź pianką poliuretanową.
Dachy, jako takie, praktycznie hydroizolacji nie potrzebują, raczej pokrycia dachowego, ale można tak nazwać izolowanie dachów o małym nachyleniu albo wręcz płaskich i wówczas zastosowanie znajdują nowoczesne papy.
Te mają się nijak do stosowanych dawniej, których struktura oparta była o tekturę. Naprawa dachów więc, gdzie leży papa starszych produkcji musi być wykonywane nie tak, jak kiedyś, czyli poprzez położenie kolejnej warstwy, ale na całkowitym zerwaniu wszystkich warstw poprzednich i położeniu nowej.
Zobacz jak wygląda nowoczesna hydroizolacja dachów w systemie płynych membran na stronie ATP-BUDOWNICTWO.PL