Kiedy iść do dentysty?


Wiele osób boi się stomatologów. Czasem jednak, chcąc nie chcąc, trzeba się zgłosić do jednego z nich. Dentysta nie jest tak straszną osobą, jak nam się wydaje. To lekarz jak każdy inny i po prostu wykonuje swoją pracę.
Kiedy powinniśmy umówić się na wizytę? Na pewno musimy o tym pomyśleć przy wystąpieniu jakichkolwiek niepokojących objawów w jamie ustnej. Niezależnie, czy to ból dziąseł czy też zęba. stomatolog bemowo w trakcie badania odkryje przyczynę bólu i wyleczy dolegliwości.
Niektórzy unikają dentysty jak ognia i zgłaszają się do niego tylko wtedy, gdy jest to już absolutnie konieczne i nie mogą wytrzymać z bólu. To duży błąd – leczenie w takim stanie będzie dużo bardziej bolesne. Warto odwiedzać gabinet dentystyczny częściej. Nawet, jeżeli nie dzieje się nic poważnego, pomyślmy o zwykłej kontroli. Warto skontrolować stan zębów chociaż raz na rok. Dzięki temu dentysta może je wyleczyć zanim zakażenie się rozwinie i spowoduje ból. Czasem, przy poważniejszych schorzeniach niezbędne jest leczenie kanałowe. Jest ono bardziej bolesne, ale pamiętajmy, że możemy zawsze poprosić lekarza o znieczulenie.
A na koniec dobra wiadomość dla tych, którzy boją się wizyt – dbanie o higienę jamy ustnej i częste mycie zębów zdecydowanie zapobiega wszelkim chorobom, a co za tym idzie, rzadziej bedziemy odwiedzać gabinet.

Zobacz więcej na: stomatolog Kościan